W MIĘDZYCZASIE (WERSJA DO DRUKU PDF)

okladkamala.jpgKoncert na który składają się autorskie utwory zespołu Jazgodki. Muzyka zainspirowana różnymi obliczami etnicznej Europy.  Teksty, które są osobistą rozmową z codziennością, zwłaszcza tą kobiecą – z pośpiechem, z czasem, z entropią... Grając od ponad dekady muzykę etniczną i tradycyjną, prowadząc warsztaty i opowiadając historie, gdzieś w międzyczasie stworzyłyśmy swój autorski repertuar. Muzykę wędrującą po pograniczach, przekraczającą miedze i rozstaje. Opowieści o codzienności i niecodzienności. To muzyka furtek między światami, sztukami, ludźmi... Za pomocą crowdfundingu (Polak Potrafi) zebrałyśmy fundusze na nagranie i wydanie płyty, która już prawie jest gotowa (premiera w lutym 2015 roku). Ale ta muzyka jest stworzona do grania na żywo – więc polecamy się koncertowo!

280820144388_1.jpgZespół Jazgodki powstał w 2005 roku we wsi Godki na Warmii. Powstał w kuchni. Jesień była ciepła, zima długa i mroźna, cóż było robić? Czy coś może rozproszyć lepiej zimowy mrok niż sztajerek o ósmej rano przy kawie i ostra rumuńska hora przy wieczornym winku? Na początku było nas dwie plus okoliczni muzycy spontaniczni, z którymi przewędrowałyśmy wszystkie okoliczne kuchnie. Potem te wędrówki wyszły poza kuchnie, poza okolice nasze najbliższe, potrzeba wspólnego grania prowadziła nas szerokim szlakiem nad górami i morzem, krętymi wiejskimi dróżkami i tajnymi ścieżkami dźwięków od szwedzkiego Gallivare aż do Ankary, od północy na samo południe Europy.

park.jpgW repertuarze mamy tradycyjną i dawną muzykę z różnych epok i krajów Europy - szwedzką, duńską, węgierską, rumuńską, cygańską, bałkańską, polską, hiszpańską i sefardyjską z pełnym wachlarzem nastrojów - od zabawy, przez lirykę, po historie dramatyczne oraz taneczne rytmy. Chętnie gramy też muzykę miejską - stare walce, rzewne tanga - oraz repertuar całkowicie autorski, inspirowany muzyką etniczną.

Skład zespołu:
Katarzyna Jackowska: śpiew, akordeon
Iwona Sojka: skrzypce
Kuba Sojka: śpiew, instrumenty perkusyjne
Marcin Sojka: instrumenty perkusyjne
Adam Cudak: klarnet, mandolina, bouzouki, flety proste

Więcej o nas tutaj:

https://jazgodki.wordpress.com/o-nas/
www.parparusza.wordpress.com

Polecamy do posłuchania nagrania robocze w sieci:
https://jazgodki.wordpress.com/
https://soundcloud.com/katarzyna-enemuo/panika
https://soundcloud.com/katarzyna-enemuo
https://www.youtube.com/watch?v=7cq38FYDKpg

Kontakt:
Katarzyna Jackowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 0048 513524139